Oyun 418 views 0

Fifa 17 İnceleme

90% Ortalama Puan

Fifa17 İnceleme

Hikaye Modu
%95
Kontröller
%85
Pas Dinamiği
%90
Kaleciler
%90
Uzun bir süredir FIFA 17 nasıl bir oyunla karşımıza çıkacak diye merak konusu olmuşken EA SPORTS cephesinden karşılık verdi. Frostbite oyun motoru ile gücüne güç katan FIFA yeni eklenen Hikâye Modu özelliği ile beklentileri karşılayacak mı hep birlikte göreceğiz.

FIFA 17 İle Neler Değişti?
Futbol oyunlarına yeni özellikler eklemek, oyuna farklılıklar katmak diğer oyunlara nazaran daha zor bir eylemdir. Fakat Hikâye modu ya da diğer adıyla Journey modu kelimenin tam anlamıyla futbol oyunlarında bir devrim niteliğini taşıyor. Bu zamana kadar tek bir oyuncuyu kontrol ederek oyunda kariyer yapmak mümkündü fakat Fifa17 bunu daha ileri taşımış olacak ki tek oyunculu kariyer modunu adeta bir filme dönüştürdü. Yapmış olduğunuz eylemler kişiliğinizi belirleyeceği gibi sorulara verdiğiniz cevaplar senaryonun akışını değiştirebiliyor.
Frostbite oyun motoru ile oyunun oynanış anlamında pek değişmediğini söyleyebiliriz. FIFA kendi çizgisini bozmadan kullanıcıların alıştığı şekilde bir oynanış sergiliyor. Oyuncuların koşuları, pasları ve şutları her zamanki gibi çok gerçekçi duruyor.

Fıfa 17 Neler İyi Neler Kötü?
Fifa 17’nin iyi yönlerinden bahsedecek olursak Hikâye modu ile kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Frostbite oyun motoru Fifa ile uyumlu bir şekilde çalışırken oyunu oynarken yaşadığınız futbol atmosferine herkesin tanık olması gerekiyor. Rakiplerine çok fazla üstünlük kurmuş. Oyunun eksilerinden bahsedecek bir durum görünmüyorken abartılmış bir İngiltere ligi teması biraz rahatsızlık verebiliyor.
45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir