Oyun 389 views 0

Forza Horizon 3 İnceleme

87.5% Ortalama Puan

Forza Horizon 3 İnceleme

Görüntü Kalitesi
%85
Direksiyon Hassasiyeti
%90
Hikaye
%85
Oyun Dinamikleri
%90

Sizler için yeni araba oyunu Forza Horizon 3 inceleme makalemizi yazdık. Forza Horizon serisi Colorado da başlayan bir araba oyunudur. Yeni oyun ise Avustralya da geçmektedir. Altın rengi kumsallardan zümrüt yeşili ormanlara doğru bir yolculuk yapabileceğiniz bir mekânda gerçekleştirilmektedir. Görüş açısı çok açık hale getirilmiş ve çok fazla materyal kullanılmıştır. Bu oyunun ayarlarında vites değiştirme var, tekerleklerin açısını değiştirme ve rüzgârı alması gibi her şeyi ayarlayabiliyorsunuz.


Her şeyi seçebileceğiniz her şeyi en ince ayrıntısına kadar ayarlayabileceğiniz bir menüye sahiptir. Simülasyon modunda toplayacağınız puanlar bulunmaktadır. Bu puanlardan daha fazla toplayarak oyun içindeki mağazadan daha üst model arabalar alarak festivaldeki gücünüzü arttırabiliyorsunuz ve yarışmalardaki iddianızı arttırabilirsiniz. Bu oyunun Avustralya’da geçmesiyle birlikte of road yarışlar biraz daha ön plana çıkmaktadır.


Of road yarışların ön plana çıkmasıyla birlikte haliyle of road araçlarda seçenek yelpazesinde daha fazlaca yer alması sağlanmıştır. Forza Horizon 3’e eklenen birkaç özellik daha bulunmaktadır. Hikâye moduna girdiğinizde bir karakter seçmeniz istenmektedir. Daha önceki oyunlarda da karakter vardı ama seçim yoktu tek ve sabitti. Bir başka özellik ise nickname seçmektir. Kendinize buradan bir lakap seçebilirsiniz.


Özelleştirmelerin yanı sıra daha önceki oyunlarda festivalin katılımcısı durumundaydınız. Şimdi ise festivalin sahibi olarak bulunuyorsunuz. Yani festivali düzenleyen, mevcut rotalar üzerinde yarışları düzenleyebilen, radyo programlarıyla anlaşabilen siz oluyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir