Oyun 708 views 4

Mafia3 İnceleme 

80% Ortalama Puan

Mafia 3 İnceleme

Görüntü Kalitesi
%75
Oyun Hikayesi
%80
Oynanabilirlik
%80
Araba Dinamikleri
%85

 

Sizler için Mafia 3 inceleme ile sizlere oyunun içeriğinden bahsedeceğiz. Mafia oyunlarında sürekli olarak beyaz ve siyah mafia üyesi kahraman olurdu. Bu sefer işler değişiyor. Mafia3’te kahraman Lincoln Clay’dir. Kendisi melez ve yetim bir Vietnam gazisidir. Tam olarak henüz kim olduğu bilinmemektedir. Muhtemelen hikâyenin sonunda bir sürpriz bizi beklemektedir. Aile unsuru mafia oyunlarının vazgeçilmezidir. Clay yerim olduğundan dolayı sürekli bir aile içerisinde ve bu boşluğu the black mob denilen siyahi bir mafyaya katılarak doldurmuştur. Clay savaştan New Orleans’ın hayali bir versiyonu olan New Bordeaux’a ailesinin yanına döndüğünde İtalyan mafyası tarafından saldırıya uğruyorlar ve bu süreçte bütün black mob katlediliyor.


mafia3
Clay bir rahip tarafından kurtarılmakta ve bir intikam senaryosu içerisinde kendini bulmaktadır. Clay artık kendi mafyasını kurarak oyun boyunca ailesinin intikamı arayacaktır. Oyun en sonunda açık dünya olabilmiştir. Eski oyunlarda kocaman bir şehir sunulmuştu. Ancak hiç bire zaman bir GTA havası alınamamıştı. Yeni oyun Mafia 3 ile bu değişmiştir. New Bordeaux parsellere bölünmüş ve mafyalar tarafından kontrol edilmektedir. Bu alanları ele geçirmek için uğraşıyorsunuz.
Mafia 3’te Lincoln ’ün üç tane yardımcısı bulunmaktadır. Bu yardımcılar Clay intikam peşinde koşarken sahada ona yardımcı olacak kişilerdir. Ele geçirilen alanların kontrolünü sağlamaktadırlar. Yardımcıları Burke New Bordeaux’daki mafia babası, Casandra Haiti mafyasının lideri ve herkesin yakından tanıdığı Mafia 2’deki vito’dur.
Burke sahada size adam desteği sağlamaktadır. Casandra gizlilik üzerine oynadığınızda düşman destek çağırmasın diye onların telefon hatlarını kesmektedir. Vito ise çeşitli silahlara erişim hakkı sağlamaktadır.

galeri_61

 

Mafia 3 yetenek ağacını size üç yaveri ile sunmaktadır. Hangisine daha çok yüklenirseniz daha çok yetenek açılmaktadır. Ayrıca Clay ’in Vietnam’dan tanıdığı varlıklı bir ailenin oğlu aynı zamanda CIA ajanı olan John Donovan bir mahkeme odasında kaset kayıtları üzerinde Clay ‘in hikâyesini anlatıyor. New Bordeaux toplamda 9 bölgede n oluşmaktadır. Her bölgenin kendine has görevleri, mimarisi, suç ekolojisi ve diğerlerinden ayıran atmosferi mevcuttur. Oyunun renk ve ışıklandırmaları da göz doldurmaktadır. Bu Mafia 3 oyununda şehirde birçok alanda ırkçılarla ve ırkçı polis güçleriyle mücadele etme durumunda kalacaksınız.

 


87

“Mafia3 İnceleme ” üzerine 4 yorum

 1. Kadir Tezcan dedi ki:

  Güzel bir haber olmuş teşekkürler.

 2. Emre dedi ki:

  Güzel bir makale beklenen bir oyun olduğu için ilgi çekiyor tabi bakalım bizim bilgisayar oynayabilecek mi 🙂

 3. Osman Kara dedi ki:

  Tebrikler güzel yazi 🙂

 4. yunus dedi ki:

  Güzel bir oyun çıkacak gibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir